NOVINKY

Co se u nás právě děje.


… která nedokážou přimět developery, aby stavěli budovy šetrnější k prostředí i obyvatelům“ (archiweb). I to v souvislosti s nedostatkem vody a zeleně ve městech tvrdí architekt Petr Lešek, nejsoucí v Hradišti osobností neznámou. Jako senior architekt a jednatel studia Projektil architekti se podílí na aktuální výstavbě Komunitního centra v Mírové ulici. Spolek proto využil nabízející se příležitost a ve spolupráci s ním připravil další odbornou přednášku ve Volnočasovém centru.

„Architekt Petr Lešek se na úrovni České komory architektů už několik let věnuje tomu, jak by mohla malá a střední města pečovat o své prostředí a zvelebovat ho. Pro zástupce radnic připravil přehledný souhrn doporučení, jak si co nejlépe rozvrhnout čtyři roky volebního období právě z pohledu péče o kulturní prostředí“ (proměny pro města). Více o jeho názoru na udržitelnost měst se můžete dozvědět také v následujícím rozhovoru pro Český rozhlas.

Tématem přednášky v Mnichově Hradišti je architekt a veřejná správa. Budeme společně hledat odpovědi na otázky, jak by měla vypadat dobrá veřejná správa města ve vztahu k architektuře a urbanismu či je-li a proč pořádání architektonických soutěží opravdovým přínosem pro společnost a naše životní prostředí.

14 zobrazeníNapsat komentář

Aktualizace: 6. říj 2019


Kvůli osobnímu odpočinku během léta aktivita na našem webu poněkud utichla, přesto jsme na Vás nezanevřeli. Po úspěšné akci Jak uspět na sociálních sítích jsme 20. června s projektem KROS+S dokončili akcelerační program Impact First od Impact hubu v Praze. Pomohl nám rozšířit si obzory našeho fungování a ověřit si reálnost nových vizí. Přibyla nová členka Gábina, čímž se portfolio zájmových činností, který každý člen spolku reprezentuje, opět rozšířilo. Tento potenciál nechceme nechat ležet ladem jednak proto, aby se každý jedinec ve spolku mohl více realizovat, ale také proto, že Vám zkrátka do budoucna chceme nabídnout širší paletu akcí.

Hned v srpnu jsme se snažili navázat seminářem Instagram jako síť budoucnosti, bohužel ověřená lektorka Lucie Zárubová ho již ze zdravotních důvodů nestihla odřídit. Tak jsme alespoň v září během Sousedské slavnosti – Zažít Hradiště jinak prezentovali naši dosavadní činnost a opět Vám nabídli květinový workshop a kavárnu. Milan s Pavlem si s kolemjdoucími povídali o připravovaném územním plánu města. Trochu se nám začala lepit na paty smůla, protože zdravotní komplikace našich hostů nás znovu zasáhly. Museli jsme odsunout přednášku architekta Petra Leška i poslední plánovaný výlet do zchátralého místa – Podvicmanovského mlýna. Zatímco přednáška se uskuteční v brzkém náhradním termínu, výlet do mlýna budeme muset odložit asi až na jaro.

Okurkovou sezónu vystřídala sezóna houbová, proto je čas nezahálet a sbírat nabízející se plody. Podzimní program začínáme kultovním dnem architektury v Mnichově Hradišti (letos na téma velkých sociálních staveb, provázet bude architekt Pavel Ševců a pozvání přijal i autor vybraných staveb Jiří Štěrba). A už dnes plánujeme zajímavé akce na příští rok. Zachovejte nám přízeň, protože se máte opravdu na co těšit!

15 zobrazeníNapsat komentář

Aktualizace: 16. čvn 2019


Lucii Zárubovou přitahují pozitivní zprávy, věci a lidé. Jako expertka na sociální média si myslí, že jsou v současné době největším ovlivňovatelem nejen mladých lidí a že jejich síla, dosah a komplexnost bude v budoucnu nadále narůstat enormním tempem (více o tomto fenoménu zde). Myslíme si to také, proto jsme Lucii v rámci projektu KROS+S pozvali na seminář do Mnichova Hradiště. Má za sebou praxi v několika podnicích, kde se sociálním médiím intenzivně věnovala a spravovala je. Zároveň je ráda, když může své dovednosti a poznatky dále šířit. Proto se těšíme na pozitivní zážitek a věříme, že seminář přinese spoustu užitečných rad a informací do Vaší praxe. Neváhejte a přihlašujte se co nejdříve, počet míst je omezen!


30 zobrazeníNapsat komentář

VÍTEJTE

Webové stránky spolku Tvoříme místo pro Vás vytváříme svépomocí a snažíme se je stále vylepšovat. Děkujeme, že jste s námi.

KONTAKT

T: +420 739 577 374

E: info@tvorimemisto.cz

© 2019 Tvoříme místo.

Vytvořeno pomocí Wix.com