Projekt Zchátralá místa Mnichovohradišťska je v plném proudu


Započal se v neděli 12. května 2019 návštěvou z památkového hlediska významné stavby, tedy donedávna spíše významné ruiny – oktogonálního barokního statku ve Lhoticích u Mnichova Hradiště. Díky péči nového majitele, se kterým jsme se mohli na místě potkat a který jej získal do vlastnictví zhruba před třemi lety, však postupně mění svou tvář. Na místě o jeho historii promluvili i zástupci Národního památkového ústavu. Počasí nám přálo, pěšího výletu z Mnichova Hradiště se zúčastnilo asi 10 příznivců spolku, ve Lhoticích se naše řady ještě rapidně rozrostly. Proto věříme, že jste si návštěvu užili a majiteli statku držíme palce při snaze o jeho další zvelebování.

Za týden 9. června 2019 už nás čeká druhé zastavení, a to na bývalém loveckém zámečku Bažantnice v Loukově nad Jizerou. Vzhledem ke vzdálenosti od Mnichova Hradiště je jeho návštěva pojata jako cyklovýlet (vyrážíme ve 14:00 od Sokolovny v Mnichově Hradišti), pokud nevlastníte bicykl anebo nechcete zbytečně rozhýbávat své svaly, rádi se s Vámi potkáme přímo na místě https://mapy.cz/s/3t7Op cca kolem třetí hodiny. Provede nás architekt Tomáš Tomsa, který se společně se spolkem Archeko a Alternativa 3000 snaží o jeho obnovu.

0 zobrazení

VÍTEJTE

Webové stránky spolku Tvoříme místo pro Vás vytváříme svépomocí a snažíme se je stále vylepšovat. Děkujeme, že jste s námi.

KONTAKT

T: +420 739 577 374

E: info@tvorimemisto.cz

© 2019 Tvoříme místo.

Vytvořeno pomocí Wix.com