VÍTEJTE

Webové stránky spolku Tvoříme místo pro Vás vytváříme svépomocí a snažíme se je stále vylepšovat. Děkujeme, že jste s námi.

KONTAKT

T: +420 739 577 374

E: info@tvorimemisto.cz

© 2019 Tvoříme místo.

Vytvořeno pomocí Wix.com

„Chyba je ve vedeních měst, ...


… která nedokážou přimět developery, aby stavěli budovy šetrnější k prostředí i obyvatelům“ (archiweb). I to v souvislosti s nedostatkem vody a zeleně ve městech tvrdí architekt Petr Lešek, nejsoucí v Hradišti osobností neznámou. Jako senior architekt a jednatel studia Projektil architekti se podílí na aktuální výstavbě Komunitního centra v Mírové ulici. Spolek proto využil nabízející se příležitost a ve spolupráci s ním připravil další odbornou přednášku ve Volnočasovém centru.

„Architekt Petr Lešek se na úrovni České komory architektů už několik let věnuje tomu, jak by mohla malá a střední města pečovat o své prostředí a zvelebovat ho. Pro zástupce radnic připravil přehledný souhrn doporučení, jak si co nejlépe rozvrhnout čtyři roky volebního období právě z pohledu péče o kulturní prostředí“ (proměny pro města). Více o jeho názoru na udržitelnost měst se můžete dozvědět také v následujícím rozhovoru pro Český rozhlas.

Tématem přednášky v Mnichově Hradišti je architekt a veřejná správa. Budeme společně hledat odpovědi na otázky, jak by měla vypadat dobrá veřejná správa města ve vztahu k architektuře a urbanismu či je-li a proč pořádání architektonických soutěží opravdovým přínosem pro společnost a naše životní prostředí.

14 zobrazení